Coraz mniej Rosjan uważa okupację Krymu za „korzystną”

Coraz mniej Rosjan uważa okupację Krymu za „korzystną”

Ukrinform
Od wiosny 2015 roku do chwili obecnej, liczba Rosjan, którzy uważają przyłączenie Krymu za „korzystne” zmniejszyła się 1,7 razy.

Jednocześnie, grupa ludzi, która wierzy, że korzyści i szkody są porównywalne, w ciągu czterech lat zwiększyła się 2,6 razy - wskazują badania rosyjskiego funduszu „Gromadskaja dumka”.

Liczba Rosjan, którzy uważają przyłączenie Krymu za „korzystne”, spadła z 67% do 39% w ciągu ostatnich pięciu lat. Liczba osób, które uważają, że korzyści i szkody są porównywalne, zwiększyła się z 15% do 39% w ciągu ostatnich czterech lat. Liczba respondentów, którzy uważają, że doszło do poważnego naruszenia, wzrosła z 5 do 7 %. Jednocześnie 14 % widzi tylko negatywne skutki przyłączenia Krymu, a 46 proc. ankietowanych uważa, że ma to zły wpływ na sytuację międzynarodową Rosji.

Przypomnijmy, Ukraina i społeczność międzynarodowa nie uznają działań Rosji w związku z aneksją półwyspu ukraińskiego. W marcu 2014 r. Stany Zjednoczone, Unia Europejska i wiele krajów zachodnich nałożyły sankcje na Rosję. Środki te obejmowały zamrożenie aktywów i wprowadzenie ograniczeń wizowych dla wielu rosyjskich urzędników, a także zakazanie firmom z państw, które nałożyły sankcje, utrzymywanie stosunków handlowych z Rosjanami znajdującymi się na listach sankcji. Listy sankcji są co jakiś czas odnawiane i rozszerzane.

Według Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego Rosji straty Rosji z ograniczeń handlowych w 2018 r. wyniosły 6,3 mld dolarów.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-