Nieznane prace Marii Prymaczenko można zobaczyć na wystawie w Ukrinform

Nieznane prace Marii Prymaczenko można zobaczyć na wystawie w Ukrinform

Ukrinform
W czwartek w Ukrinform otwarto wystawę prac ukraińskiej artystki Marii Prymaczenko, w ramach której zostaną zaprezentowane prace, które nigdy nie były wystawiane w żadnym miejscu i nie są jeszcze znane światu.

„Jest ich 6 sztuk, a w rzeczywistości - 12. A te małe rysunki mają ciekawą historię”, powiedziała Anastasija Prymaczenko, wnuczka artystki, i dyrektor Fundacji Charytatywnej „Twórcze Dziedzictwo Rodziny Marii Prymaczenko”.

Powiedziała, że ​​pod koniec lat sześćdziesiątych, na początku lat siedemdziesiątych, wydawcy z Sankt Petersburga zwrócili się do artystki z prośbą o zrobienie ilustracji do książki. Ale tych ilustracji, z jakiegoś powodu, wtedy nie opublikowano.

„Zawsze chciałam pokazać je światu, ponieważ Maria Prymaczenko nad nimi pracowała i wyszły naprawdę piękne” - powiedział wnuczka artystki.

Работа художницы Марии Примаченко
Работа художницы Марии Примаченко

Na wystawie znajduje się jeszcze jedna mało znana praca z rodzinnej kolekcji „Maki w doniczce” z 1987 roku.

Wystawa znajduje się pod adresem: ul. Bohdana Chmielnickiego 8/16, Ukrinform.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-