W Ankarze otwarto wystawę poświęconą piątej rocznicy okupacji Krymu ZDJĘCIA

W Ankarze otwarto wystawę poświęconą piątej rocznicy okupacji Krymu ZDJĘCIA

Ukrinform
Na Uniwersytecie w Ankarze otwarto wystawę poświęconą piątej rocznicy okupacji Krymu - informuje korespondent Ukrinform.

„Nie zważając na ukraińskie i rosyjskie ustawodawstwo, krytykę społeczności międzynarodowej, rosyjski prezydent Władimir Putin podpisał dekret o uznaniu niepodległości Krymu, i o przyłączeniu półwyspu do Rosji”.

Wystawa obejmuje dwa okresy: od 1918 do 2014 r. oraz od 2014 do 2019 r.

W obu okresach Tatarzy krymscy i inne mniejszości na Krymie doświadczyli prześladowań, łamania ich praw i złego traktowania. Pierwszy okres naznaczony był największą tragedią Tatarów krymskich - deportacją z Krymu, drugi - aneksją półwyspu przez Rosję.

Ekspozycje szczegółowo opisują wydarzenia obu okresów. Historie te są wsparte zdjęciami i dokumentami z archiwów, zdjęciami i wspomnień naocznych świadków wydarzeń z 2014 roku.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-