W obwodzie ługańskim prawie 5,5 tys. dzieci otrzymało status ofiar wojny

W obwodzie ługańskim prawie 5,5 tys. dzieci otrzymało status ofiar wojny

Ukrinform
Instytucje zajmujące się problemami dzieci w obwodzie ługańskim aktywnie pracują nad zapewnieniem odpowiedniego statusu dzieciom, które ucierpiały w wyniku działań wojennych i konfliktów zbrojnych - 5 438 dzieci otrzymało już status ofiary wojny - podaje służba prasowa Ługańskiej Obwodowej Administracji Państwowej.

"Na dzisiejszy dzień w obwodzie (red. ługańskim) 5438 dzieci otrzymało odpowiedni status; najwięcej w rejonie popasiańskim – 1680 i łysyczańskim - 1168".

Na otrzymanie takiego statusu czeka 8030 dzieci, które mają do tego podstawy.

Wniosek o jego udzielenie musi odpowiadać Procedurze przyznawania statusu dziecka, które ucierpiało w wyniku działań wojennych i konfliktów zbrojnych, zatwierdzonej przez Gabinet Ministrów Ukrainy №268 z 05.04.2017 roku.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-