Z powodu wojny w Donbasie pół miliona dzieci potrzebuje pomocy – UNICEF

Z powodu wojny w Donbasie pół miliona dzieci potrzebuje pomocy – UNICEF

Ukrinform
Poprzez działania wojenne w Donbasie około 500 000 dzieci wymaga pilnej ochrony i pomocy humanitarnej, w szczególności wysokiej jakości opieki medycznej i wsparcia psychospołecznego – twierdzi UNICEF Ukraina.

"Na wschodzie Ukrainy około 500 000 dzieci jest dotkniętych konfliktem i potrzebuje pilnej ochrony i pomocy humanitarnej, w tym dostępu do czystej wody pitnej, bezpiecznego środowiska edukacyjnego, wysokiej jakości opieki zdrowotnej i wsparcia psychospołecznego" - czytamy w dokumencie.

Jak zauważono, dzieci w szkole w Donbasie są zmuszane do nauki w niebezpiecznym środowisku, w warunkach walki, o różnej intensywności i zagrożeniach spowodowanych wybuchami.

"Dzieci nie mają warunków do bezpiecznej edukacji - tylko w okresie od stycznia do grudnia 2018 roku, z powodu ostrzałów ucierpiało 16 szkół, a kolejne 50 instytucji zostało tymczasowo zamkniętych, co ogranicza dostęp dzieci do edukacji".

Należy zauważyć, że kwestia ta jest szczególnie pilna w przypadku 400 tysięcy dzieci mieszkających w odległości 20 km od linii demarkacyjnej, gdzie częste ostrzeliwanie i ogromna ilość niewybuchów stanowią poważne zagrożenie dla życia.

Ponadto według UNICEF regularne ostrzały krytycznie ważnej infrastruktury wody, elektryczności i ogrzewania ograniczają dostęp do wody pitnej dla 3,2 miliona osób w okręgu donieckim i ługańskim. Według Organizacji w 2018 r. odnotowano 89 ataków i ostrzałów urządzeń wodociągowych, co spowodowało obrażenia 9 pracowników.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-