Cerkiew Ukrainy została oficjalnie zarejestrowana

Cerkiew Ukrainy została oficjalnie zarejestrowana

Ukrinform
Kijowska Metropolia Prawosławnego Kościoła Ukrainy (PKU) jest oficjalnie zarejestrowana na Ukrainie.

Taka informacja znajdują się w „Jednolitym rejestrze podmiotów prawnych i osób fizycznych - przedsiębiorców”.

Zgodnie z rejestrem, PKU została zarejestrowany jako osoba prawna, jako "Kijowska Metropolia Prawosławnego Kościoła Ukrainy (Prawosławny Kościół Ukrainy) 30 stycznia 2019 roku.

Zarejestrowano PKU pod adresem: Kijów, ul. Triokhsviatytelska, 6.

Podczas Soboru zjednoczeniowego 15 grudnia Metropolita Epifaniusz został wybrany zwierzchnikiem Prawosławnego Kościoła Ukrainy. 6 stycznia otrzymał Tomos o autokefalii Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego z rąk Patriarchy ekumenicznego Bartłomieja. Ceremonia intronizacji  zwierzchnika Kościoła Prawosławnego Ukrainy, metropolity kijowskiego i całej Ukrainy Epifaniusza odbędzie się 3 lutego Soborze Sofijskim w Kijowie.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-