We Lwowie Dzień Huculskiej Kultury był bardzo świątecznie obchodzony

We Lwowie Dzień Huculskiej Kultury był bardzo świątecznie obchodzony

Ukrinform
Festiwal sztuki teatralnej - Dzień Kultury Huculskiej (góralskiej) - odbył się 27 stycznia na centralnym placu Lwowa.

Poinformował korespondent Ukrinformu.

W uroczystości wzięły udział grupy artystyczne i mistrzowie rzemiosła artystycznego z powiatu Wierchowskiego w obwodzie stanisławowskim.

"Dziękuję naszym gościom, którzy tak szczerze niosą nam tradycje regionu karpackiego, bo dzisiaj Lwów pogrążył się w barwnej świątecznej atmosferze huculskiej z uroczą trembitą i pięknym śpiewem. Ale zawsze pamiętajcie, że mamy możliwość kulturalnej i wspólnej zabawy, kolędowanie dzięki ponad 10 tysiącom naszych rodaków, którzy są tysiące kilometrów od książęcego Lwowa chroniąc naszą niezależność i wolność, nasz pokój i spokojne życie "- powiedział Oleg Syniutka, szef Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej.

Zespoły ludowe pokazały wyjątkową autentyczną sztukę Wierkowisznia - zabrzmiał tembr ślubu huculskiego, ubrania huculskie, taniec ludowy, huculskie pieśnie i kolędy.

Odbył się uroczysty pokaz - targi sztuki dekoracyjnej i użytkowej, haftu, tkactwa, przędzenia, paciorków i innych rodzajów huculskiej sztuki ludowej.

Goście imprezy wzięli udział w kursach mistrzowskich z tworzenia elementów huculskiej odzieży, ubrań księżniczki huculskiej oraz nauki tańca huculskiego.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-