Amosowa ze swoimi stronnikami „szturmuje” NUM im. Bohomolca – Suprun

Amosowa ze swoimi stronnikami „szturmuje” NUM im. Bohomolca – Suprun

Ukrinform
Jak podaje w Twitter p.o. Ministra Zdrowia Ulana Suprun, była rektor Narodowego Uniwersytetu Medycznego im. Bohomolca w Kijowie Kateryna Amosowa wraz ze swoimi zwolennikami próbuje szturmować szkołę.

"W tej chwili Kateryna Amosowa, wraz ze swoimi stronnikami, zachowują się jak typowe „tituszki”, szturmując NUM im. Bohomolca.

Suprun podała, że policja już wyprowadziła tych ludzi z budynku.

Przypomnijmy, 08 styczeń 2019 w związku z niewypełnieniem przez Katerynę Amosową wymogów Państwowej Służby Audytorskiej Ukrainy, Ministerstwo Zdrowia Ukrainy trzeci raz zerwało z nią umowę.

Ministerstwo ogłosiło, że zwolniono Amosową za naruszenia w działalności finansowej i gospodarczej oraz za jej nieobecność w pracy bez podania przyczyny od 26 grudnia do 8 stycznia.

Jak donosi Ukrinform, 16 kwietnia 2018 r. Kateryna Amosowa została odwołana ze stanowiska rektora NUM z powodu niewywiązania się z warunków umowy. Decyzję tę poprzedziły wnioski komisji Ministerstwa Zdrowia Ukrainy, która uznała pracę Amosowej w 2017 roku za niezadowalającą.

23 kwietnia Ministerstwo Zdrowia ogłosiło konkurs na stanowisko rektora NUM. Jednocześnie na stronie uniwersytetu pojawiła się kopia decyzji Peczerskiego sądu w Kijowie z 23 kwietnia. Sąd uznał jej usunięcie ze stanowiska rektora NUM za niezgodne z prawem. Ponadto sąd zakazał Ministerstwu Zdrowia przeprowadzania konkursu na to stanowisko.

15 sierpnia, mianowany przez Ministerstwo Zdrowia na stanowisko p.o. rektora Narodowego Uniwersytetu Medycznego im. Bohomolca Jurij Kuczin nie mógł dostać się do swojego miejsca pracy. Wejście do budynku uniwersytetu blokowały nieznane osoby.

5 września Sąd Rejonowy w Kijowie wstrzymał wykonanie zarządzenia Ministerstwa Zdrowia Ukrainy z dnia 14 sierpnia 2018 r. w sprawie powołania Jurija Kuczina na p.o. rektora NUM im. Bohomolca i zakazał MZU wyznaczania jakiejkolwiek osoby na to stanowisko, z wyjątkiem przypadków określonych w przepisach Ustawy Ukrainy "O szkolnictwie wyższym".

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-