W Warszawie Zełenski uczcił pamięć ofiar tragedii smoleńskiej i poległych żołnierzy

W Warszawie Zełenski uczcił pamięć ofiar tragedii smoleńskiej i poległych żołnierzy

wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski wraz z premierem RP Mateuszem Morawieckim uczcili pamięć poległych w pobliżu Grobu Nieznanego Żołnierza oraz ofiar tragedii smoleńskiej.

Głowa państwa napisała o tym w Telegramie, przekazuje Ukrinform.

„Wspólnie z premierem RP Mateuszem Morawieckim uczciliśmy pamięć poległych pod Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Znicze złożono pod pomnikiem ofiar tragedii smoleńskiej z 2010 r. oraz pod pomnikiem im. Prezydent RP w latach 2005-2010 Lecha Kaczyńskiego.” – zaznaczył Zełenski.

Jak informowaliśmy, 5 kwietnia prezydent Wołodymyr Zełenski wraz z małżonką przebywają z oficjalną wizytą w Polsce.

Jak wiadomo, Rosja jest zamieszana w katastrofę lotniczą byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, która miała miejsce 10 kwietnia 2010 roku. Główną przyczyną tragedii była eksplozja w lewym skrzydle samolotu, spowodowana ingerencją z zewnątrz.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-