W Warszawie Zełenski uczcił pamięć ofiar tragedii smoleńskiej i poległych żołnierzy

W Warszawie Zełenski uczcił pamięć ofiar tragedii smoleńskiej i poległych żołnierzy

wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski wraz z premierem RP Mateuszem Morawieckim uczcili pamięć poległych w pobliżu Grobu Nieznanego Żołnierza oraz ofiar tragedii smoleńskiej.

Głowa państwa napisała o tym w Telegramie, przekazuje Ukrinform.

„Wspólnie z premierem RP Mateuszem Morawieckim uczciliśmy pamięć poległych pod Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Znicze złożono pod pomnikiem ofiar tragedii smoleńskiej z 2010 r. oraz pod pomnikiem im. Prezydent RP w latach 2005-2010 Lecha Kaczyńskiego.” – zaznaczył Zełenski.

Jak informowaliśmy, 5 kwietnia prezydent Wołodymyr Zełenski wraz z małżonką przebywają z oficjalną wizytą w Polsce.

Jak wiadomo, Rosja jest zamieszana w katastrofę lotniczą byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, która miała miejsce 10 kwietnia 2010 roku. Główną przyczyną tragedii była eksplozja w lewym skrzydle samolotu, spowodowana ingerencją z zewnątrz.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-