W Białym Domu odbyło się spotkanie prezydentów Zełenskiego i Bidena

W Białym Domu odbyło się spotkanie prezydentów Zełenskiego i Bidena

zdjęcie
Ukrinform
Prezydenci Ukrainy i Stanów Zjednoczonych Wołodymyr Zełenski i Joe Biden rozpoczęli dwustronne spotkanie w Białym Domu.

Biden osobiście powitał Zełenskiego przy wejściu do Białego Domu, donosi własny korespondent Ukrinform w Waszyngtonie.

Według Białego Domu w trakcie negocjacji prezydenci Biden i Zełenski "będą mieli możliwość przeprowadzenia dogłębnej strategicznej dyskusji na temat przyszłych działań na polu walki". Ponadto strony zamierzają omówić możliwości szkolenia ukraińskiego wojska przez Stany Zjednoczone i ich sojuszników.

Podejmowane będą również tematy sankcji i kontroli eksportu wobec Rosji w celu wyrządzenia jej strat ekonomicznych i wykrwawienia jej potencjału militarno-przemysłowego. Strony będą rozmawiać także o militarnym wsparciu Ukrainy przez USA i ponad 50 innych krajów.

„Prezydent Biden będzie miał okazję podkreślić w kontekście poparcia, że dotyczy to nie tylko tego, co zrobiliśmy wcześniej, ale także tego, co zrobimy dzisiaj i będziemy robić tak długo, jak to będzie konieczne” – zaznaczył Biały Dom. w związku z tym. .

Osobno omówiona zostanie pomoc dla Ukrainy w sektorze gospodarczym i energetycznym, a także kwestia pomocy humanitarnej w celu złagodzenia wyzwań, które spadły na barki narodu ukraińskiego.

Po wynikach spotkania spodziewana jest wspólna konferencja prasowa prezydentów Wołodymyra Zełenskiego i Joe Bidena.

Jak poinformował Ukrinform, w środę prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odbywa swoją pierwszą zagraniczną wizytę w Stanach Zjednoczonych po rosyjskiej inwazji na pełną skalę.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-