W Białym Domu odbyło się spotkanie prezydentów Zełenskiego i Bidena

W Białym Domu odbyło się spotkanie prezydentów Zełenskiego i Bidena

zdjęcie
Ukrinform
Prezydenci Ukrainy i Stanów Zjednoczonych Wołodymyr Zełenski i Joe Biden rozpoczęli dwustronne spotkanie w Białym Domu.

Biden osobiście powitał Zełenskiego przy wejściu do Białego Domu, donosi własny korespondent Ukrinform w Waszyngtonie.

Według Białego Domu w trakcie negocjacji prezydenci Biden i Zełenski "będą mieli możliwość przeprowadzenia dogłębnej strategicznej dyskusji na temat przyszłych działań na polu walki". Ponadto strony zamierzają omówić możliwości szkolenia ukraińskiego wojska przez Stany Zjednoczone i ich sojuszników.

Podejmowane będą również tematy sankcji i kontroli eksportu wobec Rosji w celu wyrządzenia jej strat ekonomicznych i wykrwawienia jej potencjału militarno-przemysłowego. Strony będą rozmawiać także o militarnym wsparciu Ukrainy przez USA i ponad 50 innych krajów.

„Prezydent Biden będzie miał okazję podkreślić w kontekście poparcia, że dotyczy to nie tylko tego, co zrobiliśmy wcześniej, ale także tego, co zrobimy dzisiaj i będziemy robić tak długo, jak to będzie konieczne” – zaznaczył Biały Dom. w związku z tym. .

Osobno omówiona zostanie pomoc dla Ukrainy w sektorze gospodarczym i energetycznym, a także kwestia pomocy humanitarnej w celu złagodzenia wyzwań, które spadły na barki narodu ukraińskiego.

Po wynikach spotkania spodziewana jest wspólna konferencja prasowa prezydentów Wołodymyra Zełenskiego i Joe Bidena.

Jak poinformował Ukrinform, w środę prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odbywa swoją pierwszą zagraniczną wizytę w Stanach Zjednoczonych po rosyjskiej inwazji na pełną skalę.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-