Zełenski obiecuje pokazać ludziom, jak zmieni się bezpieczeństwo energetyczne Ukrainy

Zełenski obiecuje pokazać ludziom, jak zmieni się bezpieczeństwo energetyczne Ukrainy

Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski zapowiedział w najbliższym czasie prezentację na temat transformacji bezpieczeństwa energetycznego Ukrainy.

Oświadczył to w wywiadzie dla ICTV, donosi Ukrinform.

„Na pewno przygotujemy transformację bezpieczeństwa energetycznego Ukrainy i pokażemy ją ludziom w najbliższej przyszłości” – powiedział szef państwa.

Zełenski podkreślił, że nie wystarczy powiedzieć tylko, czy w ukraińskich magazynach będzie wystarczająco dużo gazu na zimę, zapewniając, że będzie wystarczająco. Podkreślił jednak, że będzie następna zima i trzeba o tym również pomyśleć.

Ponadto prezydent przypomniał, że należy zdecydować, co zrobić po zakończeniu kontraktu na tranzyt rosyjskiego gazu przez Ukrainę, czyli od 1 stycznia 2025 roku.

Przypomnijmy, we wrześniu 2021 r. Gazprom zarezerwował tylko 4% dodatkowej gwarantowanej przepustowości tranzytowej, co doprowadziło do zmniejszenia wolumenu przesyłu rosyjskiego gazu przez Ukrainę. Łącznie we wrześniu 2021 r. tranzyt gazu ziemnego przez ukraiński GTS do krajów europejskich wyniósł 3,257 mld.

1 października 2021 r. od początku doby gazowej (07:00) wstrzymano tranzyt gazu ziemnego przez terytorium Ukrainy w kierunku Węgier.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-