Prezydent powiedział, jaka była odpowiedź Bidena w odniesieniu do członkostwa Ukrainy w NATO

Prezydent powiedział, jaka była odpowiedź Bidena w odniesieniu do członkostwa Ukrainy w NATO

Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział, że podczas spotkania ze swoim amerykańskim odpowiednikiem Joe Bidenem w Waszyngtonie ten stwierdził, że Ukraina powinna być w NATO, ale to zależy nie tylko od niego.

Oświadczył to podczas wywiadu dla CNN, donosi Ukrinform.

Zełenski pytał Bidena o członkostwo Ukrainy w NATO - kiedy to może nastąpić. Według niego, odpowiedź prezydenta USA trwała około 20-30 minut.

„Powiedział: „Myślę, że powinniście tam być, ale to nie tylko moja decyzja.” Słyszałem od niego tę retorykę przed spotkaniem – powiedział prezydent Ukrainy.

Według niego na stanowisko USA wpływ mają „rady niektórych przywódców głównych krajów europejskich”.

„Powiedziałem: ma pan rację, panie prezydencie. Ale myślę, że dzięki Pana wsparciu ta droga do NATO będzie krótsza, bardziej przejrzysta dla Ukrainy” – dodał Zełenski.

We wspólnym oświadczeniu po spotkaniu prezydentów Ukrainy i USA Wołodymyra Zełenskiego i Joe Bidena stwierdzono, że Stany Zjednoczone popierają prawo Ukrainy do wyboru własnego kursu polityki zagranicznej, wolnego od ingerencji z zewnątrz, w tym aspiracji Ukrainy do przystąpienia do NATO.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-