Szmyhal omówił wspólne projekty z marszałkiem parlamentu Mołdawii

Szmyhal omówił wspólne projekty z marszałkiem parlamentu Mołdawii

Ukrinform
Podczas spotkania premier Ukrainy Denys Szmyhal oraz marszałek parlamentu Mołdawii Igor Grosu omówili zacieśnienie współpracy obu krajów - donosi Ukrinform, powołując się na portal rządowy.

„Denys Szmyhal podkreślił, że Ukraina jest gotowa podzielić się z Mołdawią doświadczeniami we wdrażaniu reform w ramach prac Stowarzyszonego Trio” – czytamy w oświadczeniu.

Strony poruszyły również kwestię wspólnych projektów, w szczególności rozbudowy infrastruktury granicznej.

Tym samym premier zaznaczył, że Ukraina ze swojej strony sfinansowała 100% zaliczki na budowę przeprawy mostowej i już aktywnie przebudowuje prowadzący do niej odcinek drogi.

„Ten obiekt zapewni naszym mieszkańcom dodatkowy komfort, przyspieszy logistykę i poszerzy korytarze transportowe. Da nam to możliwość dalszej rozbudowy infrastruktury granicznej, w szczególności budowy nowych przejść granicznych i dróg” – powiedział premier Ukrainy.

Denys Szmyhal podkreślił, że otwiera to również dodatkowe możliwości rozwoju połączeń transportowych między Ukrainą a Mołdawią.

Przypomnijmy, premier Ukrainy Denys Szmyhal przebywał w Mołdawii z roboczą wizytą.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-