Na czele amerykańskiej delegacji na szczyt Platformy Krymskiej staną członkowie rządu – Kent

Na czele amerykańskiej delegacji na szczyt Platformy Krymskiej staną członkowie rządu – Kent

Ukrinform
Na czele amerykańskiej delegacji na szczyt Platformy Krymskiej staną członkowie rządu -powiedział w wywiadzie dla „Suspilne” zastępca podsekretarza stanu ds. europejskich i euroazjatyckich George Kent, który kierował amerykańską misją na Ukrainie podczas urlopu сharge d'affaires Christina Quinn, donosi Ukrinform.

„Skład delegacji ustala Biały Dom i nie ogłosiliśmy jeszcze publicznie, kto będzie kierował delegacją, ale są to członkowie rządu. Poinformowaliśmy rząd ukraiński, kto to będzie, ale nie będę wymieniał konkretnych nazwisk, dopóki skład nie zostanie oficjalnie ogłoszony” – powiedział Kent.

Platforma Krymska jest nowym formatem konsultacyjno-koordynacyjnym zainicjowanym przez Ukrainę w celu zwiększenia skuteczności międzynarodowej reakcji na okupację Krymu, odpowiedzi na rosnące wyzwania w zakresie bezpieczeństwa, zwiększenia presji międzynarodowej na Rosję, zapobiegania dalszym łamaniom praw człowieka i ochrony ofiar reżimu okupacyjnego. Jej cele - deokupacja Krymu i jego powrót na Ukrainę.

Inauguracja „Platformy Krymskiej” odbędzie się na szczycie 23 sierpnia, na który zapraszani są dyplomaci i przywódcy państw.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-