Mołdawia, Gruzja i Ukraina mają potencjał do wzmocnienia UE – Sandu

Mołdawia, Gruzja i Ukraina mają potencjał do wzmocnienia UE – Sandu

Ukrinform
Mołdawia, Gruzja i Ukraina mają potencjał do wzmocnienia UE – Sandu

Przywódcy Mołdawii, Gruzji i Ukrainy zdają sobie sprawę z potrzeby reform na drodze do członkostwa w UE, ale są przekonani, że członkowie Stowarzyszonego Tria mają potencjał do wzmocnienia UE - powiedziała prezydent Mołdawii Maia Sandu podczas wystąpienia dla prasy po zatwierdzeniu przez przywódców Ukrainy, Mołdawii i Gruzji Deklaracji Szczytu Batumi, donosi korespondent Ukrinformu.

Sandu zauważyła, że Mołdawia, Gruzja i Ukraina chcą budować Europę w swoich krajach, ale też kiedyś stać się członkami europejskiej rodziny.

Według niej, wszystkie kraje członkowskie Stowarzyszeniowego Trio są świadome, że pierwsze i najtrudniejsze etapy to to, co należy zrobić w kraju, wzmacniając instytucje demokratyczne, rządy prawa, zapewniając niezależność wymiaru sprawiedliwości i instytucji antykorupcyjnych oraz przywracając zaufanie naszych obywateli.

„Te reformy są naszym obowiązkiem. Nie możemy ich opóźnić ani ominąć… Podpisaliśmy dziś Deklarację Szczytu Batumi i chcemy osiągnąć więcej… Naszym wspólnym pragnieniem jest przystąpienie do Unii Europejskiej na podstawie naszych zasług – demokracji, walki o prawa człowieka, konsolidacji naszych demokracji. Wierzymy, że mamy potencjał, aby stać się państwami członkowskimi, które wzmocnią UE” – powiedziała Sandu.

Przypomnijmy, wczoraj w Batumi odbyło się spotkanie przywódców Stowarzyszonego Trio – Ukrainy, Gruzji i Mołdawii. W przyjętej po spotkaniu deklaracji strony napisały, że przystąpienie do Unii Europejskiej jest celem, który łączy wszystkie trzy państwa. Integracja europejska nie ma alternatywy dla Trio i żadna osoba trzecia nie będzie w stanie wpłynąć na ten wybór.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-