Zełenski rozmawiał z Michelem o przygotowaniach do szczytu Ukraina-UE

Zełenski rozmawiał z Michelem o przygotowaniach do szczytu Ukraina-UE

Ukrinform
Podczas spotkania z przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem prezydent Wołodymyr Zełenski omówił przygotowania do szczytu Ukraina-Unia Europejska, który zaplanowano na październik br.

Jak donosi Ukrinform, spotkanie odbyło się podczas roboczej wizyty prezydenta Zełenskiego w Gruzji, informuje strona internetowa prezydenta.

Na początku rozmowy Prezydent Ukrainy podziękował Przewodniczącemu Rady Europejskiej za wsparcie w przeprowadzeniu pierwszego spotkania w formacie EU + Stowarzyszone Trio (Ukraina, Gruzja, Mołdawia) na najwyższym szczeblu i gotowość do dalszego zbliżenia partnerów stowarzyszonych z Unią Europejską .

„To bardzo ważne, że był Pan obecny na tym spotkaniu. Nasze narody zasługują na europejską perspektywę, zważywszy w szczególności, że wysokość zobowiązań naszych trzech państw wynikających z umów stowarzyszeniowych można porównać z zobowiązaniami obecnych krajów – kandydatów do członkostwa w UE” – powiedział szef państwa.

Zełenski zasugerował rozważenie szeregu inicjatyw mających na celu rozwinięcie praktycznej współpracy między Stowarzyszonym Trio a UE, która przyniosłaby korzyści zarówno obywatelom, jak i przedsiębiorstwom.

W szczególności dotyczy to realizacji wspólnych projektów infrastrukturalnych, współpracy w dziedzinie transportu, energetyki, zdrowia, bezpieczeństwa i obrony, rynku cyfrowego i handlu.

Przypomnijmy, prezydent Wołodymyr Zełenski przebywał w poniedziałek z roboczą wizytą w Gruzji.

Wczoraj w Batumi odbyło się spotkanie przywódców Stowarzyszonego Trio – Ukrainy, Gruzji i Mołdawii, z udziałem przewodniczącego Rady Europejskiej Charlesa Michela.

W przyjętej po spotkaniu deklaracji strony napisały, że przystąpienie do Unii Europejskiej jest celem, który łączy wszystkie trzy państwa. Integracja europejska nie ma alternatywy dla Trio i żadna osoba trzecia nie będzie w stanie wpłynąć na ten wybór.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-