Zełenski i Steinmeier spotkali się w Berlinie

Zełenski i Steinmeier spotkali się w Berlinie

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Drugiego dnia roboczej wizyty w Berlinie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się z prezydentem RFN Frankiem -Walterem Steinmeierem.

Jak donosi korespondent Ukrinformu spotkanie odbyło się w formacie tete-a-tete w Pałacu Bellevue.

Rozmówcy omówili kwestie stosunków dwustronnych oraz kwestie międzynarodowe będące przedmiotem wspólnego zainteresowania.

Jednocześnie w Berlinie prowadzone były rozmowy między ministrem energetyki Ukrainy Hermanem Hałuszczenko a prezesem zarządu Naftogazu Jurijem Witrenko w Ministerstwie Gospodarki i Energii RFN.

Temat tranzytu gazu i budowy gazociągu Nord Stream-2 był jednym z głównych tematów podczas prezydenckich spotkań w Berlinie .

Dzień wcześniej Zełenski spotkał się z kandydatem na kanclerza Niemiec , przewodniczącym Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej Arminem Laschetem.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-