Putin powiedział, że rozmawiał z Bidenem o przystąpieniu Ukrainy do NATO

Putin powiedział, że rozmawiał z Bidenem o przystąpieniu Ukrainy do NATO

Ukrinform
Rosyjski przywódca Władimir Putin potwierdził, że na szczycie z prezydentem USA Joe Bidenem omówiono m.in. kwestię przystąpienia Ukrainy do NATO.

Putin powiedział to na konferencji prasowej po rozmowach trwających ponad trzy godziny, donosi korespondent Ukrinformu.

„Kwestia przystąpieniu Ukrainy do NATO - temat ten został omówiony szybko.. Najwyraźniej nie ma tu o czym dyskutować” – powiedział Putin.

Poinformował też, że podczas rozmów pokrótce omówiono Porozumienia mińskie.

„Jeśli chodzi o zobowiązania wobec Ukrainy, mamy tylko jedno zobowiązanie – propagować realizację Porozumień mińskich” – powiedział Putin zapytany przez dziennikarzy, czy Moskwa zamierza podjąć nowe zobowiązania do ugody na Ukrainie.

Przypomnijmy, rozmowy prezydentów USA i Rosji zaplanowano w dwóch formatach: „P plus jeden”, czyli prezydent i szef MSZ obu stron, oraz „P plus pięć”.

W efekcie, spotkanie obu prezydentów w wąskim formacie trwało 93 minuty. Po 45-minutowej przerwie szczyt był kontynuowany w rozszerzonym formacie. Zajęło to kolejne 65 minut. Tym samym spotkanie zakończyło się około godziny wcześniej niż planowano.

Minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba stwierdził, że Federacja Rosyjska nie wypełnia Porozumień mińskich i systematycznie stara się wycofać z rozmów w sprawie rozwiązania sytuacji we wschodniej Ukrainie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-