USA nie zniosą sankcji wobec Rosji po spotkaniu Bidena z Putinem - polski MSZ

USA nie zniosą sankcji wobec Rosji po spotkaniu Bidena z Putinem - polski MSZ

Ukrinform
Sankcje USA wobec Rosji nie zostaną zniesione po spotkaniu Biden-Putin - powiedział polski minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau, donosi Ukrinform, zsyłając się na „Polskie Radio”.

Według niego należy mieć nadzieję, że podczas spotkania z Władimirem Putinem prezydent USA Joe Biden będzie podkreślał hybrydowe działania Rosji w Europie Wschodniej.

„Nie należy spodziewać się zniesienia nałożonych na Rosję sankcji, można za to oczekiwać, że prezydent USA Joe Biden zaprezentuje silne stanowisko m.in. ws. prowadzonej permanentnie przez Rosję wojny hybrydowej, aneksji Krymu czy rosyjskiej interwencji na Białorusi” – powiedział Rau.

Według niego Stany Zjednoczone i Rosja są stałymi członkami Rady Bezpieczeństwa ONZ, dlatego podczas ich spotkania będą omawiane kwestie związane z konfliktami regionalnymi, kontrolą zbrojeń i polityką klimatyczną.

Rau stwierdził, że inni prezydenci już wcześniej spotykali się z Putinem. Według niego takie spotkania nie zmieniają zasadniczo polityki Waszyngtonu wobec Moskwy.

Przypomnijmy, spotkanie Bidena z Putinem odbędzie się 16 czerwca w Genewie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-