Na Litwie Daniłow omawiał możliwość włączenia LITPOLUKRBRIG do dokumentów NATO

Na Litwie Daniłow omawiał możliwość włączenia LITPOLUKRBRIG do dokumentów NATO

Ukrinform
Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow i szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego RP Paweł Soloch rozmawiali o umieszczeniu litewsko-polsko-ukraińskiej brygady w oficjalnych dokumentach NATO - podała Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, donosi Ukrinform.

Daniłow spotkał się z Solochem w ramach roboczej wizyty na Litwie, która odbyła się od 31 maja do 1 czerwca.

Strony zwróciły szczególną uwagę na znaczenie wsparcia Ukrainy w przededniu czerwcowego szczytu NATO.

Soloch podkreślił, że Polska będzie nadal wspierać Ukrainę w jej euroatlantyckich aspiracjach na wszystkich platformach międzynarodowych.

Oddzielnie strony dyskutowały o możliwości włączenia wspólnej brygady litewsko-polsko-ukraińskiej do oficjalnych dokumentów NATO z ewentualnym dalszym zaangażowaniem wojsk z innych państw członkowskich NATO we wspólnych ćwiczeniach z tą brygadą.

1 czerwca Daniłow wraz z zastępcą szefa Biura Prezydenta Ukrainy Ihorem Żowkwą wziął udział w spotkaniu doradców ds. polityki zagranicznej i bezpieczeństwa narodowego prezydentów Litwy, Łotwy, Estonii i Polski z udziałem delegacji, na którym omawiano kwestie bezpieczeństwa wewnętrznego i granicznego Ukrainy, w szczególności w kontekście szczytu NATO.

Uczestnicy spotkania spotkali się również z prezydentem Litwy Gitanasem Nausedą.

Jak poinformował Ukrinform, podczas wizyty na Litwie Daniłow omawiał z litewskim doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego prezydenta Dariusem Kuliešiusem zaostrzenie na granicy ukraińsko-białoruskiej w przededniu ćwiczeń wojskowych Rosji i Białorusi.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-