Kolejny szczyt Ukraina-UE odbędzie się 12 października – posłanka

Kolejny szczyt Ukraina-UE odbędzie się 12 października – posłanka

Ukrinform
Na wspólnym posiedzeniu komisji Rady Najwyższej ds. Integracji Ukrainy z Unią Europejską oraz Polityki Zagranicznej i Współpracy Międzyparlamentarnej okazało się, że kolejny szczyt Ukraina-UE odbędzie się 12 października.

Poinformowała o tym wiceprzewodnicząca Rady Najwyższej ds. Integracji Ukrainy z Unią Europejską Maria Mezentsewa na Telegramie, donosi Ukrinform.

„Na wspólnym posiedzeniu komitetów integracji europejskiej i polityki zagranicznej ogłoszono, że kolejny szczyt Ukraina-UE odbędzie się 12 października 2021 r.” – napisała Mezentsewa.

Przypomnijmy, w kwietniu zastępca szefa Biuro Prezydenta Ihor Żowkwa na posiedzeniu Komisji ds. Koordynacji Układu Stowarzyszeniowego Ukrainy z UE powiedział, że sierpień 2021 r. szczyt UE-Ukraina może zostać przełożony na jesień.

Premier Denys Szmyhal zaznaczył, że na szczycie Ukraina-Unia Europejska planowane jest omówienie na szczeblu politycznym wysiłków Ukrainy na rzecz integracji europejskiej oraz określenie dalszych kierunków współpracy.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-