Prezydent podpisał dekret o utworzeniu Uniwersytetu Przyszłości

Prezydent podpisał dekret o utworzeniu Uniwersytetu Przyszłości

Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski podpisał dekret o utworzeniu Prezydenckiego Uniwersytetu Przyszłości.

Głowa państwa podpisał ten dokument podczas ukraińskiego 30. Forum Edukacji i Nauki - informuje korespondent Ukrinform.

„Cieszę się, że mogę podpisać dekret o utworzeniu naszej uczelni, Prezydenckiego Uniwersytetu Przyszłości” - powiedział Zełenski.

Według niego powinna to być uczelnia, która „przygotuje ludzi przyszłości, zgromadzi w jednym miejscu najlepszych nauczycieli i wyszkoli specjalistów, którzy będą w stanie rozwiązywać ważne zadania państwa dla ochrony naszego państwa w bardzo ważnych, priorytetowych, najistotniejszych obszarach”.

Prezydent powiedział, że uczelnia będzie kształcić specjalistów z zakresu informacji i cyberbezpieczeństwa, sztucznej inteligencji, nanotechnologii, lotnictwa, energetyki i biotechnologii.

„Naszym celem są: jak najlepsze warunki, najlepsi nauczyciele, najlepsi studenci z całej Ukrainy, którzy będą się uczyć za darmo, a potem pracować w kraju, tu na Ukrainie, dla dobra naszego państwa, dla ochrony każdego” - powiedział Zełenski.

Przypomnijmy, 11 maja prezydent Wołodymyr Zełenski zapowiedział otwarcie nowego uniwersytetu na Ukrainie, który będzie kształcił specjalistów ds. bezpieczeństwa.

Następnie, po spotkaniu w Biuro Prezydenta, okazało się, że Ukraina do września 2023 roku planuje budowę narodowej uczelni, która ma stać się innowacyjną przestrzenią edukacyjną dla kształcenia profesjonalistów w zakresie najnowszych technologii.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-