Zełenski otworzył forum „Ukraina 30. Edukacja i nauka”

Zełenski otworzył forum „Ukraina 30. Edukacja i nauka”

wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski otworzył Ogólnoukraińskie Forum „Ukraina 30. Edukacja i Nauka”, które odbywać się będzie w stolicy od 31 maja do 2 czerwca – donosi Ukrinform w odniesieniu do informacji organizatorów forum.

Zwraca się również uwagę, że uczestnicy wydarzenia, w tym przedstawiciele Biuro Prezydenta, Gabinetu Ministrów, Rady Najwyższej, Ministerstwa Oświaty i Nauki, ukraińskich nauczycieli, naukowców, zachodnich partnerów, specjalistów i ekspertów, omówią aktualne trendy w edukacji i nauce na Ukrainie.

Ponadto planowane jest, że podczas forum omówione zostaną zagadnienia edukacji i nauki ukraińskiej w wymiarze światowym, digitalizacja i popularyzacja nauki, stworzenie komfortowego środowiska dla wszystkich uczestników procesu edukacyjnego.

Oczekuje się, że uwaga zostanie zwrócona na rolę nowoczesnej uczelni jako platformy badawczej, problematykę angażowania młodych ludzi w naukę oraz wspieranie młodych naukowców.

Przypomnijmy, w lutym prezydent Wołodymyr Zełenski uruchomił cykl 30 dużych cotygodniowych forów w formie dialogu z opinią publiczną na istotne dla kraju kwestie.

W marcu organizatorzy zawiesili wydarzenia z powodu lockdownu w Kijowie. Cotygodniowe fora wznowiły pracę od 11 maja.

Na dzień 30 maja odbyło się dziewięć takich forów.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-