Kuleba - Ważne jest, aby wsparcie Ukrainy w obu izbach Kongresu USA pozostało niezachwiane

Kuleba - Ważne jest, aby wsparcie Ukrainy w obu izbach Kongresu USA pozostało niezachwiane

Ukrinform
Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba i kongresman USA Brian Fitzpatrick omówili najnowsze wydarzenia związane z budową rosyjskiego gazociągu Nord Stream 2.

Jak donosi Ukrinform, Kuleba napisał to na Twitterze.

„W rozmowie z amerykańskim kongresmanem Brianem Fitzpatrickiem potwierdziliśmy strategiczne partnerstwo między Ukrainą a Stanami Zjednoczonymi i omówiliśmy ostatnie wydarzenia wokół Nord Stream 2. Ważne było usłyszeć zapewnienia, że wieloletnie dwustronne wsparcie Ukrainy w obu izbach pozostaje niezachwiane” - napisał.

Przypomnijmy, Ukraina uważa Nord Stream 2 za jeden z najniebezpieczniejszych projektów geopolitycznych Rosji.

Gazociąg Nord Stream 2 z Rosji do Niemiec o długości ponad 1200 km jest zbudowany w 94%. Rok temu z powodu sankcji USA budowa została wstrzymana. Jednak nowa administracja w Waszyngtonie ostatnio złagodziła swoje stanowisko, aby poprawić stosunki z Niemcami, usuwając firmę „Nord Stream 2 AG” i jej kierownictwo z sankcji.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-