Andrzej Duda - Rosja nie jest normalnym krajem, jest agresorem

Andrzej Duda - Rosja nie jest normalnym krajem, jest agresorem

Ukrinform
Destrukcyjne i agresywne działania Rosji wobec krajów sąsiednich nie mogą być normalnie postrzegane przez społeczność międzynarodową - powiedział prezydent Polski Andrzej Duda podczas wizyty na linii demarkacyjnej między Gruzją a Osetią Południową - podał Ukrinform powołując się na PAP.

„Działania rosyjskie, agresywne, imperialne, które zabierają ludziom możliwości rozwoju, zabierają ludziom normalne życie, doprowadzają do destrukcji państw, do sytuacji wojennej, gdy ludzie giną, są ranni, to są działania, które nie mogą być akceptowane przez wspólnotę międzynarodową. Rosja nie jest normalnym krajem, nie jest państwem, które się normalnie zachowuje; jest państwem-agresorem, to widać w takich miejscach jak to”- powiedział Duda .

Przypomniał, że wbrew prawu międzynarodowemu Osetia Południowa i Abchazja, będące częścią terytorium Gruzji, zostały zajęte przez Rosję.

„Dzisiaj to samo dzieje się także na ziemiach ukraińskich, okupowany jest Krym, region ługański, doniecki ” - podkreślił polski prezydent.

Według niego takie sytuacje będą się utrzymywać w przyszłości, jeśli społeczność międzynarodowa nie zareaguje.

Andrzej Duda powiedział też, że Warszawa będzie aktywnie poruszać kwestię agresji Rosji podczas przewodnictwa Polski w OBWE w 2022 r., a także w Radzie Praw Człowieka ONZ, której Polska jest obecnie członkiem.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-