Kuleba i Siarto umówili się kontynuować dialog na temat edukacji i mniejszości narodowych

Kuleba i Siarto umówili się kontynuować dialog na temat edukacji i mniejszości narodowych

Ukrinform
Minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba i węgierski minister spraw zagranicznych Peter Siarto zgodzili się kontynuować dialog na temat edukacji i mniejszości narodowych w oparciu o przestrzeganie prawa ukraińskiego.

Kuleba napisał to na Twitterze, donosi Ukrinform.

„Na spotkaniu w Bratysławie Peter Siarto i ja uzgodniliśmy, że będziemy kontynuować dialog na temat edukacji i mniejszości w oparciu o przestrzeganie prawa ukraińskiego” - powiedział minister.

Kuleba dodał, że strony zgodziły się na zawarcie umowy o wzajemnym uznawaniu świadectw szczepień, „aby nasi obywatele mogli bezpiecznie podróżować”.

Siarto przyjął również zaproszenie szefa ukraińskiej dyplomacji do wyjazdu na wschodnią Ukrainę po rozpoczęciu w maju przewodnictwa Węgier w Komitecie Ministrów Rady Europy.

Jak donosi Ukrinform, Kuleba zainicjował spotkanie z Peterem Siarto w Bratysławie.

Przypomnijmy, 12-13 maja minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba przebywał z roboczą wizytą w Republice Słowackiej, gdzie na zaproszenie słowackiego ministra spraw zagranicznych i europejskich Ivana Korčoka, po raz pierwszy uczestniczył w spotkaniu ministrów spraw zagranicznych Europy Środkowej: Austrii, Słowacji, Słowacji, Węgier i Czech.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-