Ministrowie spraw zagranicznych Ukrainy i Austrii rozmawiali o zacieśnieniu stosunków między oboma krajami

Ministrowie spraw zagranicznych Ukrainy i Austrii rozmawiali o zacieśnieniu stosunków między oboma krajami

Ukrinform
Podczas wizyty roboczej na Słowacji minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba spotkał się z federalnym ministrem spraw europejskich i międzynarodowych Republiki Austrii Alexandrem Schallenbergiem - poinformowała służba prasowa MSZ, donosi Ukrinform.

„Ministrowie rozmawiali o zacieśnieniu stosunków między Ukrainą a Austrią w sferze politycznej, bezpieczeństwa, handlu i inwestycji” - czytamy w oświadczeniu.

W szczególności szefowie ukraińskiej i austriackiej dyplomacji nakreślili działania mające na celu zwiększenie handlu i przyciągnięcie inwestycji. Dyplomaci zaznaczyli, że ożywienie kontaktów między kręgami biznesowymi Ukrainy i Austrii oraz realizacja nowych projektów inwestycyjnych pomoże ożywieniu gospodarek narodowych na tle pandemii COVID-19.

Ministrowie spraw zagranicznych rozmawiali także o realizacji porozumień osiągniętych w ramach ukraińsko-austriackiej komisji ds. stosunków handlowych i gospodarczych.

Należy zauważyć, że Kuleba podziękował Schallenbergowi za konsekwentne stanowisko Austrii w kwestii suwerenności i integralności terytorialnej naszego państwa. Chwalił też pomoc w odbudowie terenów ukraińskich dotkniętych agresją rosyjską.

Rozmówcy zwrócili szczególną uwagę na pomoc w integracji europejskiej Ukrainy, a także na szerszy dostęp naszego państwa do szczepionek przeciwko COVID-19.

Kuleba i Schallenberg poruszyli temat przygotowań do inauguracyjnego szczytu „Platformy Krymskiej”.

Przypomnijmy, 12-13 maja minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba przebywał z roboczą wizytą w Republice Słowackiej, gdzie na zaproszenie słowackiego ministra spraw zagranicznych i europejskich Ivana Korčoka, po raz pierwszy uczestniczył w spotkaniu ministrów spraw zagranicznych Europy Środkowej: Austrii, Słowacji, Słowacji, Węgier i Czech.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-