Ukraina jest liderem w wykonywaniu zadań wśród kandydatów do NATO – Chomczak

Ukraina jest liderem w wykonywaniu zadań wśród kandydatów do NATO – Chomczak

Ukrinform
Ukraina jest liderem wśród krajów kandydujących do NATO – powiedział Naczelny Wódz Sił Zbrojnych Ukrainy generał pułkownik Rusłan Chomczak na konferencji prasowej w ramach Ogólnoukraińskiego Forum „Ukraina 30” - podał korespondent Ukrinform.

„Jeśli chodzi o realizację zadań przed przystąpieniem Ukrainy do NATO, to zapewne jesteśmy na pierwszym miejscu pod względem realizacji zadań. Rozmawiając z naczelnymi dowódcami państw członkowskich NATO, doszedłem do wniosku, że wiele z tego, co już osiągnęliśmy w ramach tych zadań, nie zostało zrealizowanych przez wszystkie kraje, które zostały już przyjęte. Zwłaszcza przez tych, które ostatnio przyjęto” - podkreślił Chomczak.

Jednocześnie, według niego, najważniejsze jest, aby nie mierzyć „kto zrobił ile”, najważniejsze jest to, aby być kompatybilnym i móc wspólnie planować operacje.

„Ten proces już działa, w szczególności na ćwiczeniach” - podsumował Chomczak.

Przypomnijmy, 7 lutego 2019 roku Rada Najwyższa zmieniła Konstytucję Ukrainy, wpisując do niej drogę kraju do pełnego członkostwa w Unii Europejskiej i NATO.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-