Zełenski - Świat musi powiedzieć, że była to druga i ostatnia wojna światowa

Zełenski - Świat musi powiedzieć, że była to druga i ostatnia wojna światowa

wideo
Ukrinform
Światowi przywódcy muszą pokazać, że ludzkość na zawsze wyciągnęła wnioski z II wojny światowej 1939-1945 i nigdy na to nie pozwoli – powiedział prezydent Wołodymyr Zełeński w wideo opublikowanym w Telegramie, donosi Ukrinform.

„Dziś cały świat i wszyscy światowi przywódcy muszą pokazać, że ludzkość na zawsze nauczyła się lekcji lat 1939–1945. Jest świadoma konsekwencji wojny i nigdy nie pozwoli, aby to się powtórzyło” - powiedział Zełenski.

Uważa, że nadszedł czas, aby położyć kres tej kwestii i w praktyce udowodnić przywiązanie do hasła „Nigdy więcej”.

Czy nie nadszedł czas, aby ludzkość zmieniła sformułowania i nie mówiła „II wojna światowa”, ale „II wojna światowa i ostatnia”? Nie możemy dawać szansy i prawdopodobieństwa nowej wojny, nawet na poziomie werbalnym. Wypełnijmy miliony szkolnych podręczników historii, badań, miliony powieści i filmów mantrą o niemożności powtórzenia wojny w przyszłości. Świat musi powiedzieć: „W latach 1939-1945 trwała ostatnia wojna światowa” - dodał Prezydent.

Przypomnijmy, 8 maja Ukraina i cały cywilizowany świat obchodzili Dzień Pamięci i Pojednania poświęcony ofiarom II wojny światowej w latach 1939-1945.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-