Zełenski jest przekonany, że między Ukrainą a Polską w przyszłości nie będzie problemów historycznych

Zełenski jest przekonany, że między Ukrainą a Polską w przyszłości nie będzie problemów historycznych

Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski jest przekonany, że w najbliższej przyszłości między Ukrainą a Polską nie będzie żadnych problemów historycznych.

Oświadczył to podczas wspólnego briefingu z Prezydentem RP Andrzejem Dudą w Warszawie - podał korespondent Ukrinformu.

„Wiem, że mamy pewne problemy historyczne, ale jestem pewien, że w najbliższym czasie między naszymi krajami nie będzie już takich problemów, bo naprawdę dobrze się rozumiemy” - powiedział ukraiński prezydent.

Podziękował także polskiemu Prezydentowi, który na spotkaniu zapewnił o poparciu dla członkostwa Ukrainy w Unii Europejskiej i Sojuszu Północnoatlantyckiego.

„To także dla nas bardzo ważny sygnał i jestem wdzięczny, że Polska, kierowana przez Prezydenta Dudę, zawsze chroni naszą suwerenność i integralność terytorialną oraz nie uznaje nielegalnej aneksji Półwyspu Krymskiego przez Federację Rosyjską” - powiedział Zełenski.

Prezydent jest wdzięczny za zaproszenie do Warszawy na obchody 230 rocznicy uchwalenia pierwszej Konstytucji Rzeczypospolitej.

„Ważne jest, abyśmy byli dziś obecni w Polsce w czasie tak wielkiego święta dla Polaków i dla całej Europy. Gratuluję wam tej rocznicy – 230 -lecia Konstytucji 3 maja. Polska zawsze wspiera Ukrainę, Ukraińców, zwłaszcza dzisiaj, dlatego musiałem tu być” - powiedział.

Jak podawał Ukrinform, Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wraz z prezydentami Polski, Litwy, Łotwy i Estonii bierze dziś udział w obchodach 230 rocznicy uchwalenia w Warszawie pierwszej Konstytucji Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-