W Warszawie rozpoczęły się obchody Święta Konstytucji z udziałem pięciu prezydentów

W Warszawie rozpoczęły się obchody Święta Konstytucji z udziałem pięciu prezydentów

zdjęcie
Ukrinform
Przed Zamkiem Królewskim w Warszawie rozpoczęły się uroczystości z okazji 230. rocznicy uchwalenia pierwszej konstytucji Rzeczypospolitej.

Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się z zagranicznymi gośćmi, w tym prezydentami Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, Litwy - Gitanasem Nausedą, Łotwy - Egilsem Levitsem i Estonii - Kersti Kaljulaid - donosi korespondent Ukrinform.

Prezydenci pięciu krajów podpiszą wspólną deklarację w kontekście okrągłej rocznicy uchwalenia polskiej konstytucji 3 maja. Podczas spotkania prezydentów odbędzie się wspólna dyskusja o przyszłości Europy.

Następnie planowane są rozmowy bilateralne Zełenskiego i Dudy. Następnie planowane jest ogólne wystąpienie dla mediów obu Prezydentów.

Pierwsza konstytucja Rzeczypospolitej została przyjęta przez Sejm 3 maja 1791 r. i uważany jest ona za jedną z najstarszych w Europie. Jednak próba realizacji postanowień tego dokumentu nie powiodła się ze względu na opór miejscowych magnatów i zajęcie królestwa polskiego przez wojska rosyjskie w 1792 roku.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-