„Platforma Krymska” przywróci tematykę Krymu na pierwsze miejsce w światowym porządku dziennym – Kuleba

„Platforma Krymska” przywróci tematykę Krymu na pierwsze miejsce w światowym porządku dziennym – Kuleba

Ukrinform
Szczyt „Platformy Krymskiej” w sierpniu przywróci kwestię okupacji Krymu na pierwsze miejsce w światowym porządku dziennym – powiedział minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba w wywiadzie dla „Radio Swoboda”, donosi Ukrinform.

„Wszyscy spodziewają się, że szczyt się odbędzie i od razu „niebiańska manna” spadnie na ziemię. Bądźmy realistami. Po pierwsze, szczyt przywróci Krymowi pierwsze miejsce w międzynarodowym porządku dziennym. Po drugie, stworzy mechanizm radzenia sobie z różnymi problemami okupacji” - powiedział minister spraw zagranicznych.

Według niego, zarówno w naszym kraju, jak i w stolicach innych państw przygotowywana jest specyficzna „deklaracja, czy statut”.

„To będzie bardzo merytoryczny dokument. Ale rozmawiamy pod koniec kwietnia. a szczyt będzie pod koniec sierpnia. Jest jeszcze dużo czasu i może coś się zmienić”- powiedział Kuleba.

„Platforma Krymska” to zainicjowany przez Ukrainę międzynarodowy mechanizm konsultacyjno-komunikacyjny, którego ostatecznym celem jest deokupacja Krymu i powrót do uznanych na arenie międzynarodowej granic.

Platforma powinna koordynować działania władz państwowych Ukrainy wobec Krymu, a także komunikować kwestie deportacji i ochrony praw mieszkańców czasowo okupowanego półwyspu z partnerami międzynarodowymi.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-