Tylko Rosja próbuje opuścić „Mińsk” - Kuleba

Tylko Rosja próbuje opuścić „Mińsk” - Kuleba

Ukrinform
Federacja Rosyjska nie wywiązuje się z Porozumień mińskich i systematycznie próbuje wycofać się z negocjacji w sprawie rozwiązania sytuacji we wschodniej Ukrainie – powiedział minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba w wywiadzie dla „Radio Swoboda”, donosi Ukrinform.

„Kiedy nasz prezydent podnosi kwestię sformalizowania procesu ugodowego, w rzeczywistości sygnał jest bardzo prosty. Uważamy, że „format normandzki” może zadziałać, ale jeśli sytuacja się zatrzyma, musimy poszukać alternatywy. A kiedy prezydent zadaje to pytanie, to nie po to, by zniszczyć „format normandzki” czy „proces miński”, ale żeby zmotywować wszystkich obecnych uczestników tych formatów do aktywnej pracy”- powiedział Kuleba.

Według niego Rosja próbuje narzucić opinię, że takie wypowiedzi mówią o zniszczeniu formatu, o wycofaniu się Ukrainy z „Mińska”.

„Nie, absolutnie nie. „Jedynie Federacja Rosyjska, która nie wypełnia punktu 1 Porozumień mińskich - o wstrzymaniu ognia - nieustannie próbuje opuścić Mińsk ” - podkreślił minister spraw zagranicznych.

Przypomnijmy, Dmytro Kuleba powiedział, że prezydent Rosji Władimir Putin stosuje w swojej polityce znaną w dyplomacji tzw. „strategię szaleńca”. „To znaczy, kiedy zastraszasz wszystkich i zmuszasz wszystkich do trzymania się, postrzegania siebie jako osoby zdolnej do wszystkiego, a zatem do pójścia na ustępstwa wobec ciebie” - wyjaśnił minister.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-