Rada mianowała Haluszczenkę Ministrem Energii

Rada mianowała Haluszczenkę Ministrem Energii

Ukrinform
Rada Najwyższa poparła powołanie wiceprezydenta „Energoatomu” Hermana Haluszczenko na stanowisko Ministra Energii.

Za decyzją głosowało 305 posłów - donosi korespondent Ukrinform.

Jak informowaliśmy, przedstawiciele partii „Sługa Narodu” już 22 kwietnia omawiali jego kandydaturę na stanowisko Ministra Energii. Później, 26 kwietnia, frakcja zaczęła zbierać podpisy pod nominacją Haluszczenki. A dwa dni później był wsparty przez Komitet ds. Energii, Mieszkalnictwa i Usług Komunalnych .

Haluszczenko jest wiceprezesem „Energoatomu” od maja 2020 roku. W latach 2013-2014 pracował już w tej firmie jako Dyrektor Wykonawczy ds. Wsparcia Prawnego.

Haluszczenko pracował także w prokuraturze Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Pełnił tam funkcję zastępcy Szefa Departamentu Sekretariatu (Administracji) Prezydenta Ukrainy, Dyrektora Departamentu Sądownictwa Ministerstwa Sprawiedliwości.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-