Zagrożenie militarne dla Ukrainy maleje, ale Rosji nie można ufać – Krawczuk

Zagrożenie militarne dla Ukrainy maleje, ale Rosji nie można ufać – Krawczuk

Ukrinform
Szef ukraińskiej delegacji do TGK Leonid Krawczuk uważa, że po wycofaniu wojsk rosyjskich Ukraina będzie bezpieczniejsza niż dotychczas, ale ostrzega, że Rosji „nigdy nie można ufać”.

Krawczuk wyraził tę opinię w efirze stacji telewizyjnej „Kanał 4”, donosi Ukrinform.

„Mam duże doświadczenie w komunikowaniu się z Rosją, z rosyjskimi przywódcami… i mogę powiedzieć, co następuje: Rosji nigdy nie można ufać. Rosji trzeba słuchać, analizować, ale trzeba wiedzieć, że nie jest krajem, który przestrzega norm prawa międzynarodowego”- powiedział Krawczuk.

Zaznaczył, że „Rosja udaje, i to jest dla nas ważne”, że jej wojska wypełniły swoje zadania i zademonstrowały gotowość do obrony Rosji.

„Nie wiem, przed kim się ona chroni, ale pozwólmy jej myśleć tak, jak chce. Najważniejsze, żebyśmy wiedzieli, że dziś Rosja zdecydowała się wycofać swoje wojska, a to dobry znak, że eskalacja stopniowo maleje i że Ukraina staje się dziś bezpieczniejsza niż wczoraj” - powiedział szef ukraińskiej delegacji do TGK.

Przypomnijmy, 22 kwietnia minister obrony Rosji Sergiej Szojgu oświadczył, że polecił Sztabowi Generalnemu Federacji Rosyjskiej i dowódcom wojsk powrót w miejsca stałego rozmieszczenia wojsk niedawno przemieszczonych pod granice Ukrainy.

23 kwietnia minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba powiedział, że Ukraina uważa oświadczenie ministra obrony Rosji Sergieja Szojgu o rozpoczęciu wycofywania wojsk rosyjskich spod ukraińskich granic za pozytywne wydarzenie, ale oczekuje dalszych konstruktywnych działań potwierdzonych przez wywiad Ukrainy i NATO.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-