Parlamentarzyści Ukrainy, Polski i Litwy odwiedzili punkt kontrolny Hnutowe

Parlamentarzyści Ukrainy, Polski i Litwy odwiedzili punkt kontrolny Hnutowe

zdjęcie
Ukrinform
W punkcie kontrolnym Hnutowe, w ramach wizyty parlamentarzystów europejskich 21 kwietnia odbyło się międzynarodowe spotkanie w formacie „Trójkąta Lubelskiego” - podała Państwowa Służba Graniczna Ukrainy, donosi Ukrinform.

Parlamentarzyści Ukrainy, Polski i Litwy odwiedzili punkt kontrolny, gdzie zapoznali się z sytuacją w rejonie Operacji Połączonych Sił. Na posterunku delegacje parlamentarne zapoznały się z jego infrastrukturą i cechami kontroli obywateli w okresie obowiązywania kwarantanny.

„Żołnierze oddziału granicznego są codziennie gotowi do przepuszczania ludności, chcącej przejść przez punkt kontrolny. Jednocześnie pojawiają się kwestie przestrzegania warunków kwarantanny i zapewnienia bezpieczeństwa obywateli w przypadku ewentualnego pogorszenia sytuacji. Ale obecnie funkcjonowanie humanitarnego korytarza drogowego jest blokowane przez okupantów” - powiedział pułkownik Walerij Padytel, szef oddziału granicznego Doniecka.

Przypomnijmy, 21 kwietnia europejscy parlamentarzyści złożyli wizytę roboczą w obwodzie donieckim, aby przyjrzeć się i ocenić sytuację we wschodniej Ukrainie, omówić kwestie międzyparlamentarnej współpracy w zakresie bezpieczeństwa i przeciwdziałania rosyjskiej agresji.

Przedstawiciele trzech parlamentów - Ukrainy, Polski i Litwy - w Szyrokino wydali wspólne oświadczenie, wspierając Ukrainę i potępiając agresywne działania Rosji, oraz podpisali oświadczenie z jednostką wojskową posiadającą ukraińską linię obronną wokół Mariupola.

Trójkąt Lubelski to trójstronna platforma współpracy politycznej, gospodarczej, kulturalnej i społecznej między Ukrainą, Litwą i Polską, założona 28 lipca 2020 roku. Celem platformy jest wspieranie integracji Ukrainy z Unią Europejską.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-