Stany Zjednoczone popierają wejście Ukrainy do NATO - Biały Dom

Stany Zjednoczone popierają wejście Ukrainy do NATO - Biały Dom

Ukrinform
Oficjalny Waszyngton w pełni popiera euroatlantyckie aspiracje Kijowa, ale decyzję o przystąpieniu Ukrainy do NATO podejmie bezpośrednio Sojusz – powiedziała we wtorek podczas briefingu w Waszyngtonie rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki, donosi korespondent Ukrinform.

„Ta kwestia jest od jakiegoś czasu pragnieniem Ukraińców, od dawna rozmawiamy z Ukrainą o tym zamiarze, gorąco ich wspieramy, współpracujemy z nimi, jak przeciwdziałać destabilizującym wysiłkom przeciwko nim” - powiedziała rzeczniczka prasowa Administracja USA.

Jednak jej zdaniem decyzja o członkostwie Ukrainy w Sojuszu Północnoatlantyckim należy do kompetencji NATO.

Psaki zauważyła również, że oficjalny Waszyngton kontynuuje rozmowy z Kijowem na temat eskalacji sytuacji przez Federację Rosyjską na wschodniej Ukrainie.

Przypomnijmy, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wielokrotnie podkreślał znaczenie dostarczenia Ukrainie Planu Działań na rzecz członkostwa w NATO.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-