Umowy podpisane w Katarze dają „zielone światło” dla wspólnych projektów – Zełenski

Umowy podpisane w Katarze dają „zielone światło” dla wspólnych projektów – Zełenski

Ukrinform
Ukraina w rejonie Zatoki Perskiej jest postrzegana jako państwo deklarujące swój potencjał i gotowe do pogłębiania współpracy na różnych polach - napisał prezydent Wołodymyr Zełenski na Facebooku po wizycie w Katarze, donosi Ukrinform.

„Dziś na ganku pałacu emira Kataru odegrano ukraiński hymn narodowy. Oznacza to, że Ukraina jest słyszana w rejonie Zatoki Perskiej jako państwo deklarujące swój potencjał i gotowe do pogłębienia współpracy w różnych dziedzinach” - napisał Zełenski.

Przypomniał, że podczas wizyty delegacja ukraińska, złożona z ministrów i szefów departamentów odpowiedzialnych za różne dziedziny, podpisała 13 ważnych dokumentów międzypaństwowych oraz dwie umowy handlowe ze stroną katarską.

„Umowy te dają zielone światło do realizacji wspólnych projektów, w których jesteśmy wiarygodnym partnerem. A to dzięki reformom, które czynią ukraińską gospodarkę atrakcyjną dla międzynarodowych partnerów biznesowych” - zapewnił szef państwa.

Według niego podpisane memorandum dotyczą przyciągania inwestycji w naszym kraju, rozwoju sektora rolnego oraz ustanowienia Ukrainy jako gwaranta bezpieczeństwa żywnościowego na świecie. Podpisano także umowy o współpracy w dziedzinie energetyki, infrastruktury oraz perspektyw współpracy wojskowo-technicznej.

„Ukraiński hymn narodowy był grany w Katarze, a w przyszłości będzie słychać język ukraiński. Moja żona, Pierwsza Dama Ukrainy Olena Zełenska, nadal wprowadza ukraińskie przewodniki audio do muzeów na całym świecie. Teraz jest czas na Katar” - powiedział.

Zełenski napisał, że podczas wizyty delegacji ukraińskiej odbyły się rozmowy z emirem Kataru Tamimem bin Hamadem Al Thanim.

„Potwierdziliśmy tam, że Ukraina ma wszelkie przesłanki, aby uznać Katar za jednego z kluczowych partnerów w rejonie Zatoki Perskiej” - podsumował prezydent.

Przypomnijmy, prezydent Wołodymyr Zełenski i jego żona przebywali 5 kwietnia z oficjalną wizytą w Katarze.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-