Ministerstwo Spraw Zagranicznych anonsuje Forum Młodzieży „Trójkąta Lubelskiego”

Ministerstwo Spraw Zagranicznych anonsuje Forum Młodzieży „Trójkąta Lubelskiego”

Ukrinform
Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy zapowiedziało zorganizowanie Forum Młodzieży Trójkąta Lubelskiego, poświęconego młodzieżowemu wymiarowi partnerstwa między Ukrainą, Litwą i Polską – napisano na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy na Facebooku, donosi Ukrinform.

Wydarzenie online zostało zainicjowane przez ukraińską młodzieżową organizację Platforma Dyplomacji Publicznej, z udziałem przedstawicieli ministerstw Ukrainy, Litwy i Polski, i potrwa od 9 do 10 kwietnia.

Wasyl Bodnar, wiceminister i koordynator krajowy Trójkąta Lubelskiego, weźmie udział w wydarzeniu z ramienia ukraińskiego MSZ.

Organizatorzy zapowiadają, że akademicki charakter imprezy będzie połączony z zaangażowaniem studentów z czterech krajów, do udziału zaproszona jest także białoruska młodzież.

Przypomnijmy, Trójkąt Lubelski to trójstronny format współpracy Ukrainy, Litwy i Polski, stworzony przez ministrów spraw zagranicznych tych krajów w lipcu 2020 roku. Pierwsze spotkanie „Trójkąta Lubelskiego” odbyło się w online formacie 29 stycznia 2021 r.

Uczestnicy formatu uzgodnili koordynację działań na rzecz ochrony prawa międzynarodowego w kontekście rosyjskiej agresji na Ukrainę, zarówno w trójstronnej koordynacji, jak i w organizacjach międzynarodowych: NATO, ONZ, UE, Rada Europy i OBWE.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-