Ukraina postrzega Katar jako jednego z kluczowych partnerów świata arabskiego – Zełenski

Ukraina postrzega Katar jako jednego z kluczowych partnerów świata arabskiego – Zełenski

Ukrinform
Ukraina postrzega Katar jako jednego ze swoich kluczowych partnerów w regionie Zatoki Perskiej i świecie arabskim i pracuje nad wzmocnieniem współpracy gospodarczej - powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski w wywiadzie dla katarskich mediów, którego tekst został opublikowany na stronie internetowej głowy państwa, podał Ukrinform.

„Ukraina postrzega Katar jako jednego z kluczowych partnerów w regionie Zatoki Perskiej i w całym świecie arabskim. Obecnie pracujemy nad zwiększeniem współpracy gospodarczej i rozszerzeniem współpracy między naszymi krajami we wszystkich obszarach wspólnego zainteresowania” - powiedział Zełenski.

Powiedział, że podzielił się z emirem Kataru, szejkiem Tamimem bin Hamadem Al -Thanim, swoim poglądem na potrzebę zintensyfikowania stosunków dwustronnych.

Szef państwa powiedział, że w ostatnich latach znacznie zintensyfikowała się współpraca obu krajów na różnych polach i wyraził nadzieję, że obecna wizyta nada dodatkowy impuls pogłębieniu przyjaznych stosunków ukraińsko-katarskich.

Zełenski powiedział, że podczas wizyty towarzyszyła mu liczna delegacja ministrów spraw wewnętrznych, energetyki i polityki rolnej, szereg szefów instytucji i agencji państwowych, w tym infrastruktury i współpracy wojskowo-technicznej, którzy będą prowadzić osobne rozmowy z partnerami.

„Dziś planujemy podpisać pakiet dokumentów bilateralnych o pogłębieniu współpracy w sferze prawnej i bezpieczeństwa, w zakresie bezpieczeństwa żywnościowego, energetycznego, młodzieżowego i sportowego, opieki zdrowotnej. Planujemy także podpisać dokumenty o wzajemnym uznawaniu świadectw marynarzy i prawa jazdy” - powiedział Prezydent.

Dodał, że planowane jest podpisanie szeregu umów handlowych i inwestycyjnych rozszerzających współpracę inwestycyjną między oboma krajami.

Przypomnijmy, Dziś, 5 kwietnia, prezydent Wołodymyr Zełenski i jego żona przebywają z oficjalną wizytą w Katarze.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-