W rozmowie z Kulebą Borrell zapewnił, że UE wspiera Ukrainę

W rozmowie z Kulebą Borrell zapewnił, że UE wspiera Ukrainę

Ukrinform
Minister spraw zagranicznych UE Josep Borrell zapewnił ministra spraw zagranicznych Dmytro Kulebę o poparciu Unii Europejskiej dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

Borrell oświadczył to w niedzielę 4 kwietnia, jak donosi Ukrinform, powołując się na Twittera Kuleby.

„Kluczowym tematem rozmowy z Josepem Borrellem było zaostrzenie przez Rosję sytuacji bezpieczeństwa. „UE jest z wami” - zapewnił minister spraw zagranicznych UE o poparciu dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy, napisał Kuleba.

Kuleba napisał również, że Josep Borrell zaprosił go do wzięcia udziału w posiedzeniu Rady Ministrów Spraw Zagranicznych UE 19 kwietnia.

Przypomnijmy, we wtorek 30 marca prezydent Francji Emmanuel Macron i kanclerz Niemiec Angela Merkel rozmawiali z prezydentem Rosji Władimirem Putinem podczas wideokonferencji, której jednym z tematów była sytuacja na wschodzie Ukrainy. Przywódcy Francji i Niemiec podkreślili, że Rosja musi zobowiązać się do zawieszenia broni w obwodach donieckim i ługańskim oraz pomóc w wyjściu z kryzysu zgodnie z Porozumieniami mińskimi.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-