Chomczak wyjaśnił, dlaczego Ukrainie trudno będzie zwrócić wschodnie regiony okupowane przez Rosję

Chomczak wyjaśnił, dlaczego Ukrainie trudno będzie zwrócić wschodnie regiony okupowane przez Rosję

wideo
Ukrinform
Rosja wydaje dużo pieniędzy na wojnę i utrzymanie okupowanych regionów wschodnich, prowadząc tam aktywną propagandę, więc Ukrainie trudno będzie zwrócić ORDLO – powiedział w wywiadzie dla „Gordon” Naczelny Wódz Sił Zbrojnych Ukrainy generał pułkownik Rusłan Chomczak.

Generał pułkownik podkreślił, że pieniądze wydane przez Rosję idą nie tylko na same działania wojenne. W końcu agresor musi utrzymywać region, aby mógł istnieć.

„To paliwo, żywność, odzież, wszystkie projekty, które deklarują dzisiaj dla cywilów - rozwój, egzystencja, edukacja. To wszystko pieniądze” - powiedział Chomczak.

Przypomniał, że w 2020 roku szkoła wojskowa w okupowanym Donbasie wypuściła pierwszych poruczników. Był to pierwszy rocznik oficerów, wypuszczony na terytoriach kontrolowanych przez Rosję.

„Tam rosyjska propaganda kompletnie im zrobiła pranie mózgu. To znaczy, to są nasi ludzie, którzy pozostali na tych terenach i dorastali, bo 7 lat temu mieli 14-15 lat” - powiedział wojskowy.

Zaznaczył, że kształtowanie się świadomości tych ludzi odbywało się pod wpływem rosyjskiej propagandy, dlatego teraz nie będzie już tak łatwo wrócić.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-