O rozstrzygnięciu konfliktu na Wschodzie można mówić tylko w pełnym składzie formatu „normandzkiego” - Ministerstwa Spraw Zagranicznych

O rozstrzygnięciu konfliktu na Wschodzie można mówić tylko w pełnym składzie formatu „normandzkiego” - Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Ukrinform
Negocjacje w sprawie uregulowania rosyjsko-ukraińskiego konfliktu zbrojnego powinny być negocjowane tylko w pełnym składzie formatu „normandzkiego”, a nie w jego formie skróconej – powiedział w komentarzu dla Ukrinformu rzecznik MSZ Ołeh Nikolenko.

„Nasze stanowisko to nic o Ukrainie bez Ukrainy. Negocjacje w sprawie uregulowania rosyjsko-ukraińskiego konfliktu zbrojnego odbywają się w formacie normandzkim z udziałem przywódców czterech państw: Ukrainy, Niemiec, Francji i Rosji. (...)Jesteśmy przekonani, że tylko w pełnym, nie zmniejszonym składzie formatu można osiągnąć postęp w kluczowych kwestiach pokojowego rozwiązania, przede wszystkim zapewnienia pełnego i kompleksowego zawieszenia broni" - powiedział Nikolenko.

Zwrócił też uwagę, że na tle eskalacji ostrzałów ukraińskich stanowisk ukraińskie kierownictwo podejmuje obecnie aktywne działania na rzecz intensyfikacji negocjacji w układzie czworobocznym - zarówno na poziomie głów państw, jak i doradców politycznych liderów N4.

Jak donoszą media, rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow powiedział, że odbyła się wideokonferencja między przywódcami Rosji, Niemiec i Francji, Władimirem Putinem, Angelą Merkel i Emmanuelem Macronem, w celu omówienia eskalacji we wschodniej Ukrainie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-