Wojna we wschodniej Ukrainie - Krawczuk przypomniał o udziale USA w negocjacjach

Wojna we wschodniej Ukrainie - Krawczuk przypomniał o udziale USA w negocjacjach

Ukrinform
Stany Zjednoczone uczestniczyły w negocjacjach mających na celu rozwiązanie sytuacji we wschodniej Ukrainie w początkowym okresie konfliktu zbrojnego – powiedział Leonid Krawczuk, szef ukraińskiej delegacji w TGK na antenie programu w stacji TV „Dom”.

„Kiedy rozpoczęła się wojna w Donbasie, w Genewie spotkali się przedstawiciele Niemiec, Francji, Rosji, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych. Ale z jakiegoś powodu Putinowi i innym udało się przekonać Europę, a prezydent Ukrainy Poroszenko zgodził się, że możemy rozwiązać tę sprawę nie w Genewie, ale przenieść ją do Mińska i kontynuować bez udziału Stanów Zjednoczonych… Tak więc Stany Zjednoczone były już w fazie negocjacji, ale wyszły z tego na sugestię Europy i Ukrainy” - przypomniał Krawczuk.

Dodał, że Ukraina jest zainteresowana ponownym przystąpieniem Stanów Zjednoczonych do procesu negocjacyjnego. „Ale dziś trudno mi powiedzieć, czy Stany Zjednoczone będą uczestniczyć w procesie negocjacyjnym. Bo po pierwsze musi to być wspólna decyzja, a po drugie nie znamy dokładnie stanowiska Stanów Zjednoczonych. Kiedy to zostanie ogłoszone i kiedy Ukraina oficjalnie złoży wniosek, myślę, że będzie można odpowiedzieć na to bardzo ważne dla nas pytanie”- powiedział Krawczuk.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-