Zełenski zatwierdził strategię dezokupacji i reintegracji Krymu

Zełenski zatwierdził strategię dezokupacji i reintegracji Krymu

Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski zatwierdził Strategię dezokupacji i reintegracji tymczasowo okupowanych terytoriów Autonomicznej Republiki Krym i miasta Sewastopol.

Dekret o wykonaniu stosownej decyzji Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony został opublikowany na stronie internetowej głowy państwa - informuje Ukrinform.

„Zatwierdź strategię dezokupacji i reintegracji tymczasowo okupowanych terytoriów Autonomicznej Republiki Krymu i miasta Sewastopol” - czytamy w dokumencie.

Strategia określa zestaw środków o charakterze dyplomatycznym, wojskowym, gospodarczym, informacyjnym, humanitarnym i innym, mających na celu przywrócenie integralności terytorialnej, suwerenności państwowej Ukrainy w granicach uznanych przez społeczność międzynarodową poprzez dezokupację i reintegrację Krymu.

Dokument określa priorytety państwa w zakresie ochrony praw i wolności człowieka naruszonych przez czasową okupację Półwyspu Krymskiego, a także główne kierunki odpowiedniej polityki gospodarczej, społecznej, humanitarnej, środowiskowej, informacyjnej, obronnej i bezpieczeństwa.

Jak zauważono w Biuro Prezydenta, Strategia jest wyraźnym sygnałem dla społeczności międzynarodowej, że Ukraina konsekwentnie podejmuje działania na rzecz przywrócenia integralności terytorialnej, naruszonej przez zlekceważenie przez Federację Rosyjską zobowiązań międzynarodowych.

Radzie Ministrów polecono opracowanie planu realizacji Strategii dezokupacji i reintegracji czasowo okupowanego Krymu, na podstawie którego właściwe organy państwowe przygotują i wdrożą działania zapewniające dezokupację i reintegrację półwyspu krymskiego.

Przypomnijmy, 11 marca Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy zatwierdziła Strategię dezokupacji i reintegracji tymczasowo okupowanych terytoriów Autonomicznej Republiki Krym i miasta Sewastopol.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-