Razumkow opowiedział o rezultatach swojej wizyty w Brukseli

Razumkow opowiedział o rezultatach swojej wizyty w Brukseli

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Podczas wizyty w Brukseli ukraińska delegacja parlamentarna na czele z przewodniczącym Rady Najwyższej Dmytro Razumkowem odczuła wsparcie w kluczowych obszarach stosunków Ukrainy z UE, a także poparcie dla suwerenności i integralności terytorialnej naszego kraju – powiedział Dmytro Razumkow w poniedziałek podczas rozmowy z prasą, podsumowując rozmowy w Parlamencie Europejskim - donosi korespondent Ukrinform.

„Dziś mieliśmy okazję porozmawiać z przewodniczący PE Davidem Sassolim, byliśmy też w kwaterze głównej NATO. Dla Ukrainy NATO to bardzo oczywisty wybór, zapisany w konstytucji naszego państwa i fundamentalne znaczenie ma dla nas utrzymanie tego dialogu. Pierwszą ważną kwestią jest zachowanie i poprawa warunków takiego dialogu. Drugie to wypracowanie wspólnego stanowiska w obronie i przywracaniu integralności terytorialnej naszego państwa. Bez wsparcia naszych partnerów, bez przedłużenia sankcji wobec Federacji Rosyjskiej byłoby to znacznie trudniejsze”- powiedział przewodniczący Rady Najwyższej w odpowiedzi na pytanie Ukrinformu.

Zauważył również, że poczuł chęć ze strony europejskich kolegów do przyłączenia się do prac w ramach „Platformy Krymskiej”.

„Praktycznie każdy wyraził gotowość włączenia się, w miarę swoich możliwości, do prac nad tym nowym projektem, który również pomoże nam przywrócić czasowo okupowane terytorium Krymu i ochronić ludzi, którzy są obecnie zmuszeni do zamieszkania na tych terenach. Przede wszystkim są to obywatele Ukrainy, którzy również cierpią z powodu tego, co robi Federacja Rosyjska, w odniesieniu do nich samych, do ich praw i wolności, zasad demokracji, do których wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni”- dodał Razumkow.

Poinformował, że wczoraj w Parlamencie Europejskim podpisano porozumienie między tą instytucją a Radą Najwyższą Ukrainy, które pomoże stronie ukraińskiej rozwijać parlamentaryzm zgodnie z europejskimi standardami demokratycznymi.

„Współpraca z Parlamentem Europejskim pomaga nam w przeprowadzaniu reform. Doskonale zdajecie sobie sprawę, że w końcu wprowadziliśmy przycisk dotykowy, istnieje wiele ustaw, które pomagają zwiększyć zdolności instytucjonalne Rady Najwyższej w porównaniu z poprzednimi kadencjami. Musimy kontynuować ten ruch i stworzyć warunki do mniejszej krytyki ukraińskiego parlamentu”- powiedział przewodniczący Rady Najwyższej.

Przypomnijmy, w dniach 22-23 marca Przewodniczący Rady Najwyższej Dmytro Razumkow przebywa z roboczą wizytą w Brukseli (Królestwo Belgii) i Luksemburgu (Wielkie Księstwo Luksemburga). W poniedziałek spotkał się z przedstawicielami instytucji europejskich, NATO i belgijskiej Izby Reprezentantów. We wtorek prelegent ukraiński będzie w Luksemburgu, gdzie ma spotkać się z przewodniczącym Izby Deputowanych Luksemburga Fernandem Etgenem oraz członkami Komisji Spraw Zagranicznych i Europejskich.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-