Współpraca między Ukrainą a Niemcami to nie tylko gospodarka – Merkel

Współpraca między Ukrainą a Niemcami to nie tylko gospodarka – Merkel

Ukrinform
Niemcy nadal dbają o integralność terytorialną Ukrainy i odrzucają rosyjską próbę aneksji ukraińskiego Krymu – powiedziała kanclerz Republiki Federalnej Niemiec Angela Merkel na otwarciu 4. Ukraińsko-niemieckiego Forum Gospodarczego w Berlinie, donosi korespondent Ukrinformu.

„Partnerstwo między naszymi krajami istnieje od dawna i nie ogranicza się do gospodarki. Niemcy są jednym z największych partnerów Ukrainy. Stanowczo bronimy integralności terytorialnej Ukrainy. Ważne jest dla nas, aby UE odpowiednio zareagowała na bezprawną aneksję Krymu, która miała miejsce 7 lat temu” - powiedziała.

Merkel zauważyła, że reakcja Unii Europejskiej na okupację Krymu przez Rosję była „jednoznaczna i zdecydowana”.

„I ta reakcja nie zmieni się w przyszłości” - dodała szef niemieckiego rządu.

Kanclerz przypomniała także o pomocy rannym ukraińskim żołnierzom - w niemieckich szpitalach leczono ponad 110 żołnierzy.

Przypomnijmy, w piątek w stolicy Niemiec rozpoczęło się IV Ukraińsko-niemieckie Forum Gospodarcze z udziałem szefów rządów obu krajów.

Politycy i liderzy biznesu w czterech panelach dyskutować będą o perspektywach współpracy w obszarach cyfryzacji, energetyki i odnawialnych źródeł energii, żywności i rolnictwa, logistyki i infrastruktury.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-