Skazana za terroryzm „przedstawicielka” ORDLO zablokowała rozmowy w grupie politycznej TGK

Skazana za terroryzm „przedstawicielka” ORDLO zablokowała rozmowy w grupie politycznej TGK

Ukrinform
Strona ukraińska w TGK odmówiła pracy ze względu na obecność na rozmowach „przedstawicielki” ORDLO - Mai Pyrogowej, która została skazana na Ukrainie za terroryzm i nie jest członkiem ugrupowania – napisał 17 marca na swojej stronie na Facebooku Serhij Harmasz - przedstawiciel niektórych okręgów obwodu donieckiego na Ukrainie w TGK, donosi Ukrinform.

„Od samego początku ostrzegaliśmy, że jeśli Maja Pyrogowa, skazana za terroryzm, weźmie udział w TGK, delegacja ukraińska opuści (wirtualny) pokój negocjacyjny. Gdyby Moskwa i jej marionetki chciały dialogu, usłyszałyby nas. Ale ... Kiedy rozpoczął się raport podgrupy politycznej, delegacja ukraińska opuściła salę”- napisał dziennikarz.

Podkreślił, że obecność tej Pani na rozmowach blokuje raport grupy politycznej, a także pracę samej grupy.

„TGK zaczęło wysłuchiwać raportów w innych grupach roboczych, w których Pyrogowa nie jest obecna” - powiedział Harmasz.

Harmasz uważa, że strona ukraińska powinna domagać się ściślejszego przestrzegania formatu negocjacji w TGK, a w przypadku dalszego udziału części „ekspertów publicznych” dopuszcza ich wycofanie się z delegacji ukraińskiej .

Jak poinformował Harmasz, 2 marca na posiedzeniu grupy roboczej ds. Politycznych w TGK narzucono dyskusję na temat planu ORDLO, który narusza Porozumienia mińskie.

Harmasz w rozmowie z Censor.net powiedział, że w ramach Porozumień mińskich Ukraina ma prawo żądać udziału przedstawicieli ORDLO w TGK jedynie w konsultacjach w sprawie wyborów samorządowych i bezpieczeństwa więźniów.

16 marca na regularnym posiedzeniu TGK, moderator OBWE, ambasador Pierre Morel, odroczył posiedzenie grupy roboczej ds. politycznych w związku z wnioskiem strony ukraińskiej o usunięcie Mai Pyrogowej z grupy.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-