Ukraina liczy na poparcie Słowenii podczas jej przewodnictwa w Radzie UE – Kuleba

Ukraina liczy na poparcie Słowenii podczas jej przewodnictwa w Radzie UE – Kuleba

Ukrinform
Ukraina liczy na poparcie Słowenii dla europejskich aspiracji naszego kraju podczas jej przewodnictwa w Radzie UE w drugiej połowie 2021 roku – powiedział minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba na wspólnej konferencji prasowej ze swoim słoweńskim odpowiednikiem Anže Logarem w Kijowie, donosi korespondent Ukrinform.

Kuleba powiedział, że rozmawiał z Logarem o rozwoju dialogu politycznego i współpracy gospodarczej między Ukrainą a Słowenią i zwrócił uwagę na znaczenie zorganizowania w tym roku wspólnego posiedzenia Wspólnej Komisji Międzyrządowej i forum biznesowego.

„Słowenia będzie sprawować prezydencję w UE w drugiej połowie tego roku, więc oczywiście większość rozmów była poświęcona sprawom europejskim. Słowenia jest konsekwentnym przyjacielem Ukrainy, wspiera Ukrainę na drodze do integracji europejskiej. Dlatego spodziewamy się, że w dyskusjach, które będą toczyć się w UE na temat przyszłości Europy, zabrzmi głos Ukrainy”- powiedział Kuleba.

Podziękował również Słowenii za jej ważny wkład w reformę decentralizacji na Ukrainie i wsparcie ukraińskich dzieci, których rodzice zginęli lub zostali ranni w strefie konfliktu w Donbasie.

W tym kontekście Minister Spraw Zagranicznych Ukrainy poinformował, że do tej pory w Słowenii poddano rehabilitacji 467 ukraińskich dzieci.

Kuleba powiedział też, że na spotkaniu omówiono harmonogram kontaktów między państwami na wszystkich szczeblach, w tym na najwyższym. Zaznaczył, że Ukraina i Słowenia obchodzą w tym roku 30-lecie Niepodległości i podkreślił i że „na uroczystości z okazji 30-lecia niepodległości Ukrainy i inauguracyjnego szczytu Platformy Krymskiej będziemy czekać na wybitnego gościa ze Słowenii”.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-