Szmyhal ma nadzieję na zacieśnienie współpracy ze Słowenią

Szmyhal ma nadzieję na zacieśnienie współpracy ze Słowenią

zdjęcie
Ukrinform
Premier Ukrainy Denys Szmyhal ma nadzieję, że przewodnictwo Słowenii w Radzie Unii Europejskiej w drugiej połowie br. wzmocni współpracę dwustronną, w szczególności na drodze do pełnego członkostwa Ukrainy w UE.

Jak donosi Ukrinform w odniesieniu do informacji portalu rządowego Szmyhal powiedział to na spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych Republiki Słowenii Anže Logarem.

„Ukraina ma nadzieję, że przewodnictwo Słowenii w Radzie UE wzmocni konsolidację polityki UE na rzecz suwerenności i integralności terytorialnej naszego państwa. Integracja Ukrainy z UE jest naszym celem strategicznym i leży u podstaw działań kierownictwa państwa i rządu”- powiedział Szmyhal.

Premier dodał, że Ukraina jest również zdeterminowana, aby rozwijać Partnerstwo Wschodnie poprzez skuteczne projekty, które będą przydatne zarówno dla ludności, jak i biznesu.

Podczas spotkania premier podziękował ministrowi spraw zagranicznych Słowenii za pomoc techniczną w realizacji reform systemowych na Ukrainie, przede wszystkim w kwestii decentralizacji.

„Mamy przykład doskonałej współpracy na poziomie społeczności lokalnych, gdzie ludzie mają możliwość osobistego dzielenia się doświadczeniami. Są to konkretne kroki, które jednoczą nasze kraje na poziomie społecznym”- powiedział Szmyhal.

Premier zwrócił również uwagę na rosnące tendencje we wzajemnym handlu między Ukrainą a Słowenią i dodał, że te pozytywne zmiany dają szansę na dalszy wzrost wymiany handlowej.

Z zadowoleniem przyjął również rozpoczęcie dialogu między Ukrainą a Słowenią w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i zwrócił uwagę, że należy rozwijać i wzmacniać współpracę w tej dziedzinie.

Premier podziękował stronie słoweńskiej za zdecydowane poparcie dla integralności terytorialnej i suwerenności Ukrainy. Zaznaczył, że Ukraina liczy na udział Słowenii w szczycie Platformy Krymskiej.

Przypomnijmy, minister spraw zagranicznych Republiki Słowenii Anže Logar w dniach 15-16 marca przebywał na Ukrainie z roboczą wizytą na zaproszenie ministra spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleby.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-